LV | RU | EN

 

Pieraksts pie ģimenes ārsta

VCA poliklīnikā ''Jugla'' atlaides sāls istabas apmeklējumam

 

VCA poliklīnikā ''Jugla'' atlaides sāls istabas apmeklējumam. Atlaide ar ''Pacienta karti'' un ''Veselība +'' karti un akcija spēkā līdz 30.06.2017.sals istaba

  • Speleoterapija pieaugušajiem € 5.00
  • Speleoterapija bērniem € 3.50

Uz sāls istabu – lai uzelpotu brīvāk

Speciālisti uzskata, ka haloterapijai vispiemērotākais laiks ir tieši pavasaris, kad mainīgie laika apstākļi liek sarosīties dažādām elpceļu infekcijām un aizlikts deguns vai klepus arī nav nekāds retums. Sāls istabas apmeklējums ne tikai ļaus brīvāk uzelpot, bet arī stiprinās imunitāti un palīdzēs atbrīvoties no ziemas mēnešos uzkrātās spriedzes.

Haloterapija nomierina nervus un uzlabo vielmaiņu, kā arī palīdz novērst astmu. «Veselības centru apvienības» VCA poliklīnikā “Jugla” ir lieliska iespēja izmantot šīs terapijas priekšrocības.

Elpot viegli
Sāls istaba ir telpa, kurā no speciāla aparāta izdalās sāls joni. Tos ieelpojot, tiek attīrīta, mitrināta un nomierināta elpceļu gļotāda – mazinās un kļūst retākas klepus lēkmes, izzūd iesnas, un atkal var brīvi elpot caur degunu. Sāls istabu apmeklēt iesaka arī tiem, kas grib novērst astmu, ārstēt ādas slimības vai vienkārši atbrīvoties no ikdienas un stiprināt imūno sistēmu.
Jau senos laikos cilvēki bija pamanījuši, ka uzturēšanās pazemes sāls alās labvēlīgi ietekmē veselību. Tā kā daudzās valstīs nav šādu sāls alu, tika izveidotas mākslīgas kameras jeb istabas, kurās radītie apstākļi bija maksimāli pietuvināti dabiskajiem. Kopš tā laika uzskata, ka haloterapijas jeb ārstēšanas ar sāls mikroklimatu pamatā ir optimāls līdzsvars starp temperatūru, mitruma un sāls daļiņu procentu gaisā. Pēdējā laikā sāls istaba kļūst arvien populārāka arī Latvijā.

Kas ir sāls istaba?
Savā klasiskajā formā tā ir parasta telpa, kuras griesti, sienas un grīda klāti ar sāli, kurā uztur noteiktu temperatūru un mitrumu, bet sāls daļiņu koncentrāciju gaisā nodrošina sāls aerosols – speciāla iekārta, kas sasmalcina uzkarsētu sāli, izpūšot istabā sāls jonus.
Sāls caur degunu un rīkles gļotādu nokļūst organismā, mazinot elpošanas ceļu tūsku un iekaisumu, tādējādi samazinās klepus un iesnas, turklāt tam ir ne tikai ārstniecisks, bet arī relaksējošs un nervu sistēmu nomierinošs efekts. Sāls terapija īpaši piemērota astmas slimniekiem – sāls iedarbībā krēpas ir vieglāk izklepojamas. Sāls iznīcina uz gļotādas esošās baktērijas un sēnītes, tajā pašā laikā stiprinot imūnsistēmu. Tieši tādēļ bērni, kuri saņēmuši sāls dziedniecību, ir daudz spēcīgāki un retāk slimo. Viņi procedūras laiku var izmantot arī rotaļām, ko piedāvā sāls istabā.
Sāls terapija ieteicama astmas profilaksei, kā arī cilvēkiem, kam ir biežas elpceļu saslimšanas, – iesnas, klepus, mandeļu iekaisumi, ausu iekaisumi. Tā kā sāls aerosols satur negatīvos jonus, tas labi iedarbojas uz nervu sistēmu – samazina stresu, novērš bezmiegu, kā arī palīdz sirds asinsvadu un ādas slimību ārstēšanā.

Brīdis sāls istabā
Procedūras laikā pacienti sēž atpūtas krēslos un 15–30 minūtes mierīgi elpo sāls jonizēto gaisu. Vislabāk to ieelpot caur degunu un izelpot caur muti. Lai sasniegtu labāko rezultātu, ieteicams veikt ārstēšanās kursu: aptuveni 10 procedūras, taču atkarībā no pacienta veselības problēmām to skaits var būt gan lielāks, gan mazāks. Sāls istabu var apmeklēt katru dienu vai arī katru otro dienu. Pēc sāls istabas apmeklējuma nav ieteicams uzreiz doties projām; vajag vēl 20–30 minūtes uzkavēties. Pirms sāls istabas apmeklējuma vēlams konsultēties ar ārstu, lai noskaidrotu, piemēram, nepieciešamo procedūru daudzumu. Sāls istabu apmeklēt nav ieteicams, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, drudzis, vīrusu infekcijas paasinājums, smaga hipertonija, kā arī cilvēkiem ar onkoloģiskām un nieru slimībām.

Pieraksts pa tālr: 67521117